INTERNETO SVETAINĖ

Kas yra interneto svetainė?

Interneto svetainė labai paprastai paaiškinama taip – serveryje patalpinta knyga, puslapių rinkinys su pateikta tekstine informacija, nuorodomis, paveiksliukais ar kita media medžiaga.

Statinė interneto svetainė

Tokia svetainė kuri sukurta panaudojant HTML (kompiuterinę žymėjimo kalbą). Statinėse interneto svetainėse dažniausiai turinys keičiamas labai retai, tokio tipo svetainė naudojama kaip paprastos informacijos pateikimui pvz.: vizitinė kortelė su kontaktais apie įmonę, ar jos teikiamas paslaugas.
Statinė svetainė veikia dažniausiai be turinio valdymo sistemos, yra sugeneruojami puslapiai panaudojant įrankį pvz.: bootstrap. Su šiuo įrankiu galime labai lengvai sukurt interneto svetainę panaudojant HTML žymėjimo kalbą. Naudojant bootstrap lengviau galime adaptuoti svetainę mobiliai versijai, nes stiliaus failai jau yra paruošti naudojimui ir pritaikymui.

Dinaminė interneto svetainė

Tokio tipo interneto svetainė dažniausiai turi turinio valdymo sistemą kaip “WordPress”, “Drupal”, “Joomla” ar kitą. Svetainės puslapiai yra sugeneruojami iš turinio valdymo sistemos ir gali būti koreguojami prisijungus prie turinio valdymo sistemos. Dinaminė interneto svetainė dažnai skaitoma kaip svetainė kurioje yra talpinama informacija kuri keičiasi, ar pildoma vis nauja pvz.: naujienų portalas, arba įrašų portalas.
Dinaminės svetainės jau naudoja ir PHP programavimo kalbą, nes svetainės funkcijos bendrauja su duomenų baze kur ir yra patalpinama informacija apie puslapį, įrašą. Tokia svetainė panaudojant turinio valdymo sistemą gali būti lengvai paleidžiama serveryje, bet norint ją tobulinti gali reikėti papildomų programavimo žinių, tam yra samdomi svetainių kūrimo specialistai.

Turinio valdymo sistema

Turinio valdymo sistemų sukurta tikrai daugiau nei 10000+ ir jos visos yra savaip unikalios. Turinio valdymo sistemai yra reikalinga duomenų bazė, kad visa vedama informacija būtų saugoma joje.
Populiariausia turinio valdymo sistema šiai dienai yra “WordPress” – dažnai girdime įvairias nuomones, kad tai bloga sistema, sunkiai kraunasi, turi daug saugumo spragų ir t.t. Yra vienas pagrindinis klausimas, kam ši sistema yra bloga ir kodėl? Apie tai galite skaityti daugiau čia.

Mobili svetainės versija

Mobili svetainės versija yra PRIVALOMA. Kiekvieną dieną Jūs, ar Jūsų šeima, draugai naudojasi paieškos sistemomis, kad rastų jiems reikalingą informaciją. Jau retai kada rasime prastai paruoštą svetainę kuri būtų nepritaikyta mobiliems įrenginiams, bet tokių dar yra. Kodėl nepritaikyta mobili svetainės versija yra blogai?
Nes tokia interneto svetainė krauna visus duomenis kaip ir nešiojamame kompiuteryje, jeigu turite interneto planą kuris suteikia tik 1GB interneto ir užkrausite svetainę kuri nėra pritaikyta mobiliems įrenginiams vieno užkrovimo metu prarasite nuo 15 iki begalybės MB.
Taip pat svetainės krovimo greitis pailgėja ne iki 3 sekundžių o gali siekti ir 1 minutę kol visi duomenys bus įkelti į Jūsų matomą ekraną. P.s. padauginkite MB skaičių jeigu svetainė, serveris neturi optimizacijos ir atsidarinėsite vis kitus puslapius su skirtingu turiniu.

Gerai optimizuota mobili svetainės versija užtikrina, kad 80% turinio būtų kraunama kiek galima mažiau sverenčių duomenų ir būtų patogiai atvaizduojama Jūsų mobilaus įrenginio ekrane, patogiai skaitomas tekstas ir nereikėtu pritraukti ekrano norint paskaityti tekstą.

Svetainės talpinimimas

Norint pasiekti gerus rezultatus vertėtu pasirūpinti ne tik interneto svetaine, bet ir svetainės talpinimu. Visame pasaulyje kiekviena šalis turi savo paslaugų tiekėjus kurie siūlo svetainių talpinimo paslaugas. Be svetainės talpinimo tiekėjų Jūs negalėtumėte turėti savo interneto svetainės, nes ji nebūtų matoma jokiam kitam lankytojui ar sistemai.

Serveriai

Serverių svetainių talpinimimui yra daug tipų ir norint neišsiplėsti labai apie jų rūšis aprašome kelis variantus:

Localhost serveris – Tai serveris kuris gali būti įdiegtas Jūsų kompiuteryje panaudojant XAMPP programinę įrangą. Šios programinės įrangos dėka galime kurti interneto svetainę, elektroninę parduotuvę kuri nereikalauja jokių papildomų resursų ir nereikia mokėti serverių nuomos tiekėjams, bet svetainės veikiančios Jūsų kompiuteryje yra matomos tik Jums. Tokio tipo serverį renkasi svetainių kūrimo specialistai kurie kuria projektus savo kompiuteryje dėl greičio ir pašalinių akių.

Shared serveris – Toks serveris naudojamas kai norite patalpinti svetainę (PIGIAU). Susirandate svetainių talpinimo paslaugų tiekėją kuris siūlo talpintis interneto svetainę savo serveryje prie kitų esamų svetainių. Kodėl tai gerai? Gerai tik tuo, kad tai yra pigu. Kodėl tai yra blogai? Nes Jūsų svetainė dalinasi bendrais serverio resursais su kitomis tame serveryje esančiomis svetainėmis ir jeigu nesudėtos specialios serverio programinės įrangos izoliuojančios apsaugos nulaužta svetainė gali užkrėsti kitą svetainę ir t.t. Taip pat tokio tipo serveriuose dažniausiai kenčia interneto svetainės greitis, bendrai naudojami resursai nėra izoliuojami, o padalinami proporcingai kiekvienai svetainei kiek jai reikia.

VPS (virtualus privatus serveris) – Tai yra brangesnė, bet geresnė alternatyva svetainės, elektroninės parduotuvės, privačios sistemos talpinimui. Tokie serveriai suteikia galimybę valdyti serverį patiems ir prieiti prie jo sistemos failų ar jį papildyti norima programine įranga. Dažniausiai VPS serveriams reikalingi sistemų administratoriai kurie tikrai žino ką daro, todėl ir kaina gaunasi jau ne 4,99 €/mėn., o 20,50,100 ir daugiau €. BET labai didelis pliusas nes Jūsų interneto svetainė nesidalina serverio resursų su kitomis svetainėmis. Jūs patys atsakote už savo serverio veikimą. Taip pat greitaveika gali pasikeisti dvigubai lyginant su Shared serveriu.

Serverių optimizacija

Jeigu serveris yra paleistas, tai nereiškia, kad jau viskas padaryta ir svetainės patalpinimo užtenka. Norint, kad Jūsų svetainė pradėtu krautis greičiau nei kitų, reikalingos papildomos serverio optimizacijos, pajungti kešavimo programinę įrangą, sukonfigūruoti PHP versijos konfigūraciją, kad ji atitiktų norimus rezultatus ir bent minimaliai įdiegti memcached modulį kuris užtikrina, kad svetainės failai bus įkraunami greičiau visiems vartotojams.

Pasikalbėkime!

Užpildykite kontaktų formą žemiau ir pateikite kiek galite daugiau informacijos. Mūsų specialistai susisieks su jumis kaip įmanoma greičiau, bet ne vėliau kaip per 24 valandas.