Kodėl UI/UX svarbus?

UI/UX Kas tai?

UI (vartotojo sąsaja) apima visus dizaino elementus, kuriais vartotojas bendrauja su programa ar svetaine. Tai yra mygtukai, meniu, nuotraukos ir pan. UX (vartotojo patirtis) tai bendras vartotojo jausmas, naudojant svetainę ar programą.

Pavyzdys:

Įsivaizduokite elektroninės prekybos svetainę, kurioje yra daug produktų.

  • UI patirtis: Visi produktai yra gražiai atvaizduoti su aiškiais pavadinimais, kainomis ir mygtuku “Pirkti”. Meniu yra aišku, ir vartotojas gali lengvai rasti, ką jis ieško.
  • UX patirtis: Kai vartotojas paspaudžia ant produkto, jis turi galimybę peržiūrėti produkto nuotraukas, aprašymą, atsiliepimus ir kitą reikalingą informaciją. Užsakant prekę, vartotojas lengvai perėja per visus žingsnius nuo prekės pridėjimo į krepšelį iki apmokėjimo.

Kaip tai veikia svetainės lankytojus?

Geras UI/UX dizainas gali:

  1. Padidinti konversijos rodiklį: Aiškus ir patogus dizainas skatina vartotojus imtis veiksmų, tokių kaip produktų pirkimas ar užsiprenumeravimas.
  2. Mažinti atmetimo rodiklį: Jei vartotojas nesutinka su sudėtinga ar neintuityvia sąsaja, jis greičiausiai išeis iš svetainės, neatsidūręs ten, kur norėjo.
  3. Skatina pakartotinį apsilankymą: Maloni vartotojo patirtis skatina grįžti į svetainę vėl ir vėl.
  4. Gerina svetainės reputaciją: Kai vartotojai lengvai naudojasi svetaine ir jaučiasi patenkinti, jie dažnai dalijasi šia patirtimi su kitais, skatindami daugiau lankytojų apsilankyti.

Išvada:

UI/UX dizainas yra gyvybiškai svarbus bet kuriai svetainei, norinčiai pritraukti, išlaikyti ir paversti lankytojus klientais. Investuojant į geras vartotojo sąsajos ir patirties strategijas, svetainės savininkai gali tikėtis didesnio sėkmės lygio jų versle.

Pasikalbėkime!

Užpildykite kontaktų formą žemiau ir pateikite kiek galite daugiau informacijos. Mūsų specialistai susisieks su jumis kaip įmanoma greičiau, bet ne vėliau kaip per 24 valandas.