ELEKTRONINĖ PARDUOTUVĖ

Kas yra elektroninė parduotuvė?

Elektroninė parduotuvė – virtualus serveryje patalpintas prekių katalogas kurį pasirinkus galime nusipirkti neišėjus iš namų. Keli didesni parduotuvių pavyzdžiai pigu.lt, topocentras.lt ar kitos panašios svetainės kurioje perkasi dažnas pilietis.

Saugi elektroninė parduotuvė 

Tai tokia parduotuvė kuri turi daug atsiliepimų, rekomenduojama Jūsų artimų žmonių, naudoja Jums pažystamus, gerai girdėtus atsiskaitymo būdus. Svetainės adreso laukelyje kairėje pusėje yra https://www..adresas, arba žalia spynelė (SSL sertifikatas), tai parodo, kad svetainė yra saugi.

Nesaugi elektroninė parduotuvė

Tokios svetainės dažniausiai papuola kai prekė kuri kainuoja kapeikas lyginant su didele prekių parduotuvę, žinoma gal tai nėra nesaugi svetainė (gal prekiauja kiniškomis kopijomis), bet jau tai vien nieko gero nežada. Nesaugi interneto svetainė atidarius ją naršyklėje vien turėtu atsirasti užrašas, kad ši svetainė nėra saugi ir rekomenduojame ten neiti su raudonu fonu.
Taip pat nesaugios parduotuvės gali neturėti (SSL sertifikato), adresas prasidėti https://www. Jeigu tokio https, žalios spynelės nėra – reiškiasi, kad elektroninė parduotuvė turi saugumo spragų ir Jūsų duomenys gali būti perimti kai yra siunčiami tarp Jūsų naršyklės ir svetainės serverio. Tokių svetainių dažniausiai rekomenduojame vengti.

Elektroninės parduotuvės atsiskaitymo būdai

Geriausiai žinomas ir populiariausiasi Lietuvoje šiuo metu atsiskaitymų interneto parduotuvėje būdas yra “PaySera”. Nesenai Lietuvos rinkoje pasirodė “Stripe” atsiskaitymo būdas kuris yra patogus dėl savo paprastumo. Suvedi kortelės duomenis ir daraisi ką reikia toliau (priminimas, kad dažnai turi būti įjungtas saugus pirkimas interneti banke norint atsiskaityti tokiu būdu). Su “PaySera” tokio patogumo nėra, nes Jums reikia jungtis prie banko, paspaudinėti dar kelis mygtukus ir tik tada pinigai bus pervesti. Užsienyje plačiai naudojama yra “PayPal” atsiskaitymų sistema kuri palyginus taip pat yra paprasta, bet labiau skirta užsieniui, nors naudojama ir Lietuvoje.

Elektroninės parduotuvės prekių pristatymo būdai

Prekių pristatymą pasirenka pats pirkėjas. Pristatymo būdų gali būti įvairių nuo prekių atsiėmimo vietoje iki DPD kurjerių, ar kito varianto. Kiekvienas elektroninės parduotuvės valdytojas pats susikuria norimus pristatymo būdus kurie jiems yra patogūs. Nesaugaus pristatymo būdo nėra nei vieno, nes dažniausiai jie nėra surišti su trečiomis sistemomis ir Jūsų duomenis užpildo pats tiekėjas.

Kiti straipsniai

Apie SSL sertifikatą

Kaip ir kiekvienas naršantis internete esate ne kartą matęs interneto naršyklės lange adreso srityje adresą pvz.: http://www.svetaines.adresas. Tai yra standartinis kreipimosi adresas, kad Jūsų naršyklė atvaizduotų

Skaityti »
Pasikalbėkime!

Užpildykite kontaktų formą žemiau ir pateikite kiek galite daugiau informacijos. Mūsų specialistai susisieks su jumis kaip įmanoma greičiau, bet ne vėliau kaip per 24 valandas.