Apie SSL sertifikatą

Kaip ir kiekvienas naršantis internete esate ne kartą matęs interneto naršyklės lange adreso srityje adresą pvz.: http://www.svetaines.adresas. Tai yra standartinis kreipimosi adresas, kad Jūsų naršyklė atvaizduotų norimą svetainę ir visą jos turinį. Bet koks skirtumas, kai svetainė prasideda su HTTP, arba HTTPS daug kam tai yra neaišku ir nesuprantama.

Kalbant paprasta žmonių kalba SSL sertifikatas perduoda, šifruoja visus Jūsų duomenis saugiu ryšiu, kad tarpininkas tarp Jūsų ir svetainės talpinimo serverio negalėtu matyti informacijos kurią siunčiate iš savo naršyklės į serverį. SSL sertifikatas leidžia naudoti HTTPS protokolą kuris užtikrina duomenų perdavimo saugumą iš Jūsų naršyklės serveriui ir kai serveris duoda atsakymą, Jūs gaunate informaciją (kurią matote tik Jūs). 

SSL sertifikatai reikalingi tik žmonėms kurie turi savo serverius, svetaines. Jie nėra skirti paprastiems lankytojams. Jeigu matote, kad svetainė neturi sertifikato – uždarykite langą ir neveskite privačių duomenų. Kiekviena naršyklė informuoja kai nėra SSL sertifikato [pranešimas būna, kad svetainė nėra saugi].

HTTP protokas:

  1. Atsidarote svetainę http://www.svetaine.pavadinimas;
  2. Į prisijungimo formą vedate savo prisijungimo duomenis;
  3. Duomenys siunčiami tekstiniu formatu ir vadinami hakeriai laisvai mato šią informaciją;
  4. Taip gali būti pasinaudota Jūsų duomenimis;

HTTPS protokolas:

  1. Atsidarote svetainę https://www.svetaine.pavadinimas;
  2. Į prisijungimo formą vedate savo vardą ir slaptažodį;
  3. Duomenys siunčiami kaip UŽŠIFRUOTI, nėra matomi kaip paprastas tekstas, o ir programos negali iššifruoti to siunčiamo teksto užklausos;
  4. Jūsų duomenimis tarp naršyklės ir serverio pasinaudoti niekas negali. Nebent svetainė, arba Jūsų naršyklė yra užkrėsta virusais, ar k.t.


Kiek kainuoja SSL sertifikatas?

Visame pasaulyje SSL sertifikatus suteikia įmonės kurios teikia svetainių talpinimosvetainių kūrimo ir kitas IT paslaugas. Sertifikato kaina priklauso nuo to kur jis yra užsakomas ir kiek įmonė pati nustato savo kainą. Lietuvoje SSL sertifikatai nėra brangūs, jų kainos priklausomai nuo sertifikato tipo prasideda nuo ~17 €/metams, o jų diegimas nuo ~20-50 €.

Ar neturint SSL sertifikato krenta svetainės reitingas paieškos sistemoje?

TAIP! Paieškos tarnybos kaip “google”, ar kitos pradėjo vertinti labiau svetaines kurios yra su HTTPS protokolu, o su HTTP yra pažeminamos reitinguose. Paieškos sistemos myli svetaines kurios yra apsaugotos, greitai kraunasi, bet apie tai papasakosime daugiau apie SEO įrašuose.

Kiti straipsniai

Apie SSL sertifikatą

Kaip ir kiekvienas naršantis internete esate ne kartą matęs interneto naršyklės lange adreso srityje adresą pvz.: http://www.svetaines.adresas. Tai yra standartinis kreipimosi adresas, kad Jūsų naršyklė atvaizduotų

Skaityti »
Pasikalbėkime!

Užpildykite kontaktų formą žemiau ir pateikite kiek galite daugiau informacijos. Mūsų specialistai susisieks su jumis kaip įmanoma greičiau, bet ne vėliau kaip per 24 valandas.