Turinio valdymo sistemos – ką rinktis?

Turinio valdymo sistemų yra daugybė ir geriausia, kad specialistas pats parinktų jums tinkamiausią sistemą naujam projektui, bet jeigu nenorite specialisto rekomendacijos galite peržiūrėti žemiau esančią informaciją kuri jums gali padėti išsirinkti tinkamiausią sistemą.

Turinio valdymo sistema yra platforma kurioje jūs galite talpinti informaciją, kelti nuotraukas, kitą medžiagą ir ją parodyti visam pasauliui, bet siekiant atrasti tą sistemą reikia įsivertinti savo norus. Turinio valdymo sistema talpinama serveryje kuris veikia 24/7 ir yra pasiekiamas nenutrūkstamai.

Ar aplamai man reikia turinio valdymo sistemos?

Turinio valdymo sistema nėra privaloma, bet reikalinga jeigu jūs norite pastoviai atnaujinti turinį, pakeisti informaciją, nuotraukas kitą medžiagą. Jeigu jūsų svetainėje nebus informacijos kuri atsinaujina galite naudoti paprastus statinius HTML puslapius kurie dirba be turinio valdymo sistemos, duomenų bazės, bet vienaip ar kitaip jums reikės svetainės talpinimo paslaugos.

Jeigu planuojate talpinti informaciją kuri keisis dažnai, reikės papildyti jos daugiau – rekomenduojame turėti turinio valdymo sistemą.

Kaip pasirinkti tinkamą sistemą?

Žemiau susipažinsime su pagrindiniais kriterijais kas gali padėti išrinkti geriausią sistemą savo naujam projektui.

 1. Dizaino valdymo galimybės

Norint turėti gražią svetainė visi pirmiausiai pagalvojame kiek tai gali kainuoti ir kaip žinome profesionalių dizainerių paslaugos kainuoja tikrai ne pigiai, bet apie kainą kalbėti sunku kadangi turime daugybę specialistų kurie dirba pigiau ir kokybiškai ir brangiai, bet labai kokybiškai.

Yra turinio valdymo sistemos kurios turi standartinį šabloną (jau paruoštą dizainą) ir jis gali būti keičiamas minimaliai per turinio valdymo sistemos nustatymus arba per programinį kodą ir stiliaus failą. Tokioms sistemoms dažniausiai samdomi specialistai ne tik kurie kurs dizainą, bet papildomai jį teks ir programuoti, karpyti.

Kita dalis turinio valdymo sistemų kurios jau turi paruoštus šablonus vartotojui ir belieka tik juos įdiegti ir pasianudojus turinio valdymo sistemos nustatymus pakoreguoti viską pagal savo norus. Didžiausias minusas šablonų, kad dalis jų yra prastai suprogramuoti ir tenka samdyti specialistą siekiant sutvarkyti tam tikras problemas, bet tai yra finansiškai naudingesnis sprendimas naudoti šabloną nei samdyti specialistus peržiūrint turimą biudžetą.

 1. Naudojimosi lengvumas

Yra sistemų kurios gali būti labai sudėtingos, funkcionalios ir paprastos, lengvai valdomos, bet turinčios mažiau funkcionalumo. Prieš diegiant sistemą visada vertėtu susipažinti su vadinama “Demo” aplinka kurią dažniausiai suteikia visi turinio valdymo sistemų kūrėjai.

 • Papildiniai ir priedai

Papildiniai, moduliai, priedai taip galima įvardinti papildomus komponentus turinio valdymo sistemai kai norime išplėsti funkcionalumą. Jeigu jūsų programuotojas užsiprašė 500 € už funkcijos kūrimą ir jūs neturite galimybės tiek investuoti visada yra alternatyvos kaip moduliai kurie suteiks jums norimą panašų funkcionalumą, bet gali nuo to nukentėti bendras svetainės krovimosi greitis, atsirasti kitų problemų.

 • Sistemos klausimų pagalba vartotojui

Jeigu tai yra atviro kodo turinio valdymo sistema reiškiasi kiekvienas gali prisidėti prie jos kūrimo ir tobulinimo taip pat ir ištiesti pagalbos ranką. Praktikoje dažnai susiduriame su tuo, kad klientai į mus kreipiasi kai patys negauna pagalbos internete iš kitų specialistų, kūrėjų. Šioje vietoje pagal užduoties sudėtingumą mes klientui bandome pagelbėti bent minimaliai jeigu klientas nesutinka susimokėti už konsultaciją. Yra forumai, specialūs bendravimo kambariai, Facebook grupės ir daug kitų platformų kur jūs paglabą gausite, bet klausimas kiek ta pagalba jums kainuos (laiko, pinigų, nervų).

Kuo sistema populiaresnė tuo daugiau rinkoje yra specialistų kurie gali atsakyti į jūsų klausimus ir draugiškai padėti, bet yra sistemų kurios yra labai uždaros ir pagalbos kartais galite ir nesulaukti nebent susimokėsite.

 1. Kaina

Kaip ir minėjau aukščiau jeigu tai yra atviro kodo sistema (open source) reiškiasi, kad už ją jums mokėti nereikės, bet išlaidos vis viena tam tikros bus nebent tenkins esama situacija ir šiek tiek suprantate IT/WEB pasaulį tuomet galima ir be papildomų išlaidų viską turėti ko tik norite.

Jeigu sistema nemokama, tai nereiškia, kad nereikės mokėti už modulius, talpinimo paslaugas, konsultacijas ir kitas reikalingas paslaugas. Minimalus biudžetas vis viena turi būti paskirtas bent kažkoks siekiant turėti savo interneto svetainę.

Ką rekomenduojame jums?

 1. WordPress turinio valdymo sistema

Privalumai

 • Nemokama turinio valdymo sistema;
 • Daugybė nemokamų ir mokamų šablonų;
 • Daugybė funkcijų naudojantis moduliais;
 • Plati bendruomenė, daugybė pagalbos rankų ir specialistų;

Trūkumai

 • Šablonai dažnai nėra optimizuojami;
 • Pastovūs atnaujinimai saugumo klausimais;
 • Nemokami moduliai suteikia prastą funkcionalumą, arba jo per mažai, lėtina svetainę;

Trumpai apie WordPress pasirinkimą. Jeigu jūsų biudžetas nėra didelis, arba jo nėra – rekomenduojame rinktis WordPress sistemą vis viena, kad svetainė veiks lėčiau, tai nereiškia, kad negalėsite jos paspartinti su tam tikromis funkcijomis. Tai yra labai aktyvi sistema su daugybe funkcijų, pasirinkimų. Ją galima naudoti naujienų portalui, paslaugų svetainėms ir k.t.

 1. Drupal turinio valdymo sistema
 2. Joomla turinio valdymo sistema
 3. Wix turinio valdymo sistema

Kiti straipsniai

Pasikalbėkime!

Užpildykite kontaktų formą žemiau ir pateikite kiek galite daugiau informacijos. Mūsų specialistai susisieks su jumis kaip įmanoma greičiau, bet ne vėliau kaip per 24 valandas.